Yorumabak.com

IZOLY S133X i5 3.46GHZ Masaüstü Bilgisayar ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yorumcu

  • *****
  • 124
  • Yorumcu

Merhaba arkadaşlar.
Geçenlerde N11 üzerinden satın aldığım ve tam özellikleri IZOLY S133X i5 3.46GHZ 8GB Ram, 1TB Hdd, 4GB Ekran kartı 22" Monitörlü Masaüstü Bilgisayar hakkında görüşlerimi yazmak istedim. Umarım almak isteyen arkadaşlara, sitede yazan açıklamalardan daha faydalı olacak.


Bilgisayarın Kasası : Güzel. Havalandırması çok iyi. Fanlar çok sessiz gürültü yok denecek kadar az. Kasasında resimdeki gibi dört adet ışıklı fan yok. 2 adet ışıklı fanı var. O fanlarında bir tanesi önde, bir tanesi arkada. Diğer fanlar ışıksız olarak geldi.
Ram : Standart oem (Markasız) ram var kasa içerisinde. Benim kasadaki ramlar bu şekildeydi en azından. Ben Ram markası olarak Kingston olmasını tercih ederdim.
Monitör : Bana LG 22" monitör geldi. Led yazıyor ama ekran kartından mıdır bilemedim. Görüntü çok öyle ahım şahım bir hava vermedi. Ekran paneli mat ekran. Ms süresi iyi.
İşlemci : İşlemcisi i5 fakat fanında intel yazmıyor. Sanırım çakma bir i5 işlemci. Ama Intel olmadığı kesin gibi. İşlemciyi fandan ayırıp bakmadım. Fanında intel yazmaması bende bu duyguyu uyandırdı.
Anakart : Anakartı, Asboard 1156 H55 marka bir anakart. Driverları sistem tarafından yüklenebiliyor. Çok iyi bir anakart olduğunu söyleyemem. 150-200 TL aralığında bir anakart. Onboard ekran kartı çok bir işe yaramaz. Oyun oynamayacaksınız iş görür.

Ekran Kartı : Ekran kartı MSI Geforge GT 730 marka bir ekran kartı. Tam bir oyun düşmanı. Bu ekran kartı ile oyunlarda 8 ile 24 fps aralığında hızı ancak alabiliyorsunuz.
MSI Geforge GT 730 Ekran kartı incelemesini Technopat.com adresinden daha detaylı görebilirsiniz.

Klavye ve Mouse : Klavye ve mouse yine izoly marka. Işıklı klavyenin kullanımı rahat. Tuş basımı yumuşak. Klavyedeki ışıkların harfleride göstermesini isterdim fakat sadece klavyedeki butonların etrafını aydınlatıyor. Klavyedeki numara ve harflerin içerisinde ışık yok. Gece kullanacağınız zaman yine az bir arama yapmanız gerekiyor. Mouse kullanımı güzel. Işıklı bir mouse. Ele oturumu ve sensör hassasiyeti gayet güzel.


Kısacası : Özetle söylemek gerekirse bu fiyatlara alınabilecek giriş seviyesinde bir bilgisayar. Ama oyun için alıyorsanız satıcı ile görüşerek biraz daha konfigürasyonunu yükseltmeniz gerekiyor. Tam bir oyun canavarı diyemeyiz. GTA V, WW2K15-16 gibi oyunları oynamak için alıyorsanız mutlaka ama mutlaka modifiye etmeniz gereken bir bilgisayar. Oyunlar için en az Geforge GTX 1050 ve üzeri bir ekran kartı almanız gerekir. Üzerindeki ekran kartları tamamen sizin oyundan ne almak istediğinize göre değişiklik gösterir. Technopat.com veya daha farklı inceleme sitelerindeki ekran kartı incelemelerini bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Bu ön incelemeler bilgisayar alımında veya ekran kartı seçiminde çok yardımcı olabilir.