Yorumabak.com

(Önemli)Yapı Kredi Bankası Tarafından Yapılan Dolandırıcılık Uyarısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali ARI

  • *****
  • 163
  • Yorum Yazarı
    • Yorumabak.com - Güncel Yorum ve Tavsiye Sitesi
Yapı Kredi Bankasına gelen şikayetler üzerine banka, kullanıcılarına önemli bir güvenlik uyarısı yaptı. Bu uyarının daha fazla kişiye ulaşması için duyuruyu buradan da yayınlamayı uygun gördüm. Lütfen sizler de bu tür dolandırıcılara itibar etmeyin. Gelen uyarı maili aşağıdaki gibidir.

"Güvenliğiniz için önemli bilgilendirme!

Değerli müşterimiz,

Son günlerde banka ismi kullanılarak dolandırıcılık amaçlı aramalar gerçekleştirilmektedir. Bu aramalarda, hayali kredi kartı harcamalarının veya sigorta gibi ürünlerin iptal edileceği ve para iadesi sağlanacağı söylenerek, müşterilerden kişisel bilgi ve şifre talep edilmektedir.

Bankamız tarafından hiçbir koşul ve durumda müşterilerimiz aranarak, sözlü olarak şifre talep edilmemektedir. Dolayısıyla, sizi arayan ve şifrenizi paylaşmanızı isteyen kişilere asla cevap vermemenizi önemle rica ederiz.

Güvenliğiniz konusunda alabileceğiniz ek önlemleri görmek için yapikredi.com.tr'yi ziyaret ediniz.

Saygılarımızla,"


Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!


Çevrimdışı Ali ARI

  • *****
  • 163
  • Yorum Yazarı
    • Yorumabak.com - Güncel Yorum ve Tavsiye Sitesi
Yapı Kredi'den müşterilerine çok önemli uyarı!

Yapı Kredi'den yapılan açıklamada son dönemde düşük faizli kredi verileceği, hesap-kart-komisyon ücretinin ya da sigorta bedelinin iade edileceği gibi gerekçelerle banka ismi kullanarak dolandırıcılık amaçlı aramalar ve kısa mesaj gönderimleri yapıldığı ve müşterilerden kişisel bilgi ve şifre talep edildiği belirtildi.

BANKADAN AÇIKLAMA
Açıklamada, "Bankamız tarafından hiçbir koşul ve durumda müşterilerimiz aranarak, sözlü olarak şifre talep edilmemektedir. Dolayısıyla, sizi arayan ve şifrenizi paylaşmanızı isteyen kişilere cevap vermemenizi önemle rica ederiz.

Güvenliğiniz için cihazınızın uygulama marketi (Google Play, App Store, Windows Store, BlackBerry App World) dışındaki ortamlardan uygulama indirmeyiniz. Bankamıza ait mobil uygulamaları cihazınıza indirirken uygulama adının hemen altında "Yapı ve Kredi Bankası A.Ş." markasının bulunduğundan emin olunuz.

Sizlere Yapın Kredi dışında, SMS veya e-posta ile gönderilen yönlendirme linkleri, içerisinde zararlı yazılım içeren uygulamaların telefonunuza yüklenmesine ve şifre, kullanıcı parolası gibi bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabilir. Zararlı uygulamalardan korunmak için, cihaz ayarlarınızda bulunan; "market dışı uygulamaları yükle" ya da "bilinmeyen kaynaklardan uygulamaların yüklenmesine izin ver" gibi seçeneklerin işaretlenmemesini öneririz." denildi.
Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!