Yorumabak.com

Fuzulev Sistemi ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

 • *****
 • 282
 • Yorumabak.com
  • www.yorumabak.com
Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız, ve ev almak isteyenlere farklı seçenekler sunarak alım işlerini kolaylaştırdıklarını duyduğumuz fuzulev ev satın alma sisteminin nasıl çalıştığını aşağıdaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Fuzulev Sistemi nedir?

Fuzulev, ev sahibi olmak isteyen ancak, ödeme güçlüğü çeken veya banka faizine bulaşmak istemeyen bireyleri ev sahibi yapmayı amaçlıyor. Temelinde yardımlaşma olan sistem; ev almak için bir araya gelerek grup oluşturan kişilerin, birbirlerine destek olarak; faizsiz, vade farksız ev sahibi olmasını sağlıyor.

Fuzulev Sistemi dört farklı ödeme sistemi sunuyor. Bu sistemler şöyle sıralanıyor; Fuzulev Çekiliş Sistemi, Fuzulev Vade Ortası Sistemi, Fuzulev Peşinatlı Erken Teslim Sistemi ve Fuzulev Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi.

1.Fuzulev Çekiliş Sistemi nedir?

Çekilişli gruptan ev almak isteyen kişi, ödeyebileceği vade miktarına göre en uygun grubu seçer ve o gruba dahil olur. Gruplar 40, 60, 80, 100 ve 120 kişiden oluşur. Gruba katılan kişi sayısıyla vade süresi aynıdır. Her ay yapılan çekilişle, gruplara dahil olan bir kişi ev sahibi olur. Çekiliş sonucunda en son ev sahibi olan grup üyesi son aya kadar beklemez. Evini vadenin yarısında almış olur. Çekilişle ilk aylarda ev sahibi olan kişiler; grupta yer alan diğer kişilere belli bir oranda kira yardımı yapar. Konutu çıkmayanlar, her ay alacakları kira yardımı sayesinde taksitlerini sürekli azalarak öderler. Ödenen tüm taksitler faizsizdir. Teslim tarihi geldiğinde Türkiye'nin her yerinden; dilediğiniz evi satın alabilir, taksitlerinizi öderken kendi evinizde oturabilirsiniz.

2. Fuzulev Vade Ortası Sistemi nedir?

Bu sistem şansına güvenmeyenleri; çekilişsiz, faizsiz ve vade farksız olarak taksitlerin yarısında ev sahibi yapar. Sistemde; gruplara katılan üyeler, çekilişe katılmadan vade ortasında ev sahibi olurlar. Vade ortası sistemde gruplar; 11 aydan 121 aya kadar devam edebilir. Sistem, almak istediğiniz eve ödeyeceğiniz tutarı eşit taksitlere böler, sizi peşin ödeme yükünden kurtarır. Taksitlerinizin tümü sabittir. Organizasyon ücretinizi ve birinci taksitinizi ödeyerek sisteme katılabilirsiniz.

3. Fuzulev Peşinatlı Erken Teslim Sistemi nedir?

Peşinatlı erken teslim sisteminde tüm taksitler vade farksız, faizsiz ve sabittir. Bu sistemde, peşinatınız ne kadar yüksek olursa evinizi bir o kadar erken teslim alırsınız. Verdiğiniz peşinattan dolayı taksitleriniz de düşük olur. Peşinat ve organizasyon ücretini ödeyerek peşinatlı erken teslim sistemine katılabilirsiniz. Bu sistemde taksit ödemeye ertesi aydan itibaren başlarsınız. Peşinatlı erken teslim sisteminde tüm taksitler vade farksız, faizsiz ve sabittir.

4.Fuzulev Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi nedir?

Peşinatsız, sadece ara ödeme yaparak evinizi daha erken teslim almanızı sağlar. Ara Ödemeli Sistem, peşinat ödemeden sadece belli dönemlerde ara ödeme yaparak ev sahibi olmanızı sağlar. Yaptığınız ara ödemeler taksit rakamlarınızı düşürür ve evinizi vade ortasından önce teslim alırsınız. İlk ay birinci taksitiniz ve organizasyon ücretinizi ödeyerek sisteme dahil olabilirsiniz.

Fuzulev Sistemi'nin Avantajları neler?

1- Türkiye'nin herhangi bir yerinden istediğiniz evi alabilirsiniz.
2- Taksitlerinizin tamamı faizsiz ve vade farksızdır.
3- Birikim yaparak almayı düşündüğünüz evi daha erken almış olursunuz.
4- Teslimattan önce alacağınız evin değerinde veya taksitlerde değişiklik yapma şansına sahipsiniz.
5- Taksit ödeme sırasında ödeme sıkıntısına düşerseniz geçici olarak taksit dondurma işlemi yapabilirsiniz.
6- Ödeme sıkıntınızı dondurarak çözemediğiniz zorunlu hallerde, sistemden ayrılabilirsiniz. Ödemiş olduğunuz rakamı Organizasyon ücreti hariç geri alabilirsiniz.


Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!


emel82

Yorum: Fuzulev Sistemi ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2016, 11:02:03 »
Eminevimden bir farkı yok galiba malesef:((

Çevrimdışı akan

 • *
 • 1
 • Yorum Yazarı
Yorum: Fuzulev Sistemi ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2018, 23:31:53 »
Kesinlikle girmeyin derim paranızı alırken çok uğraşırsınız ben araç için gerdim şehir dışında araç bakıp alecam diyorum yok ruhsatı yollayın yok 3 gür sonra teslimat yahılcak ben işi gücü bırakıp 3 gün şehir dışındamı bekliycem yada araç sahibi benimi bekliycek  senet almış kefil göstermişim  haciz kağıdı yollamış adam daha tutmuş güvenmiyorum sana parayı işlem  başlamadan hesabına yollamam diyo noterde işi yarım bırakacakmıyım harabı çekip araç sahibine verip tekrar noterde işleme devam edecekmişim peşinatı alırken hiç sesleri çıkmadı ama illaki bu sisteme dahil olacaksanız ben eminevimdende para aldım hiç uğraştırmadan nesabıma para yolladılar işimi gördüm tercih sizin

Çevrimdışı Umitkoc

 • *
 • 2
 • Yorum Yazarı
Yorum: Fuzulev Sistemi ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2018, 23:43:42 »
Piyasada bu işi yapan bir çok kuruluş var. Çok araştırdım. Amaç insanları faizsiz ev veya araba sahibi yapmak. Bende araba için girdim. Çok memnunum. Deneyimlerimi paylaşabilirim. e-mail atarsanız yardımcı olurum. (umidkoc@gmail.com)

Çevrimdışı tekeman

 • *
 • 2
 • Yorum Yazarı
Ynt: Fuzulev Sistemi ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2018, 00:03:22 »
Değerli arkadaşlar, bence bir sorun yok. olsaydı 30-40 yıllık geçmişi olan bir firma.
FuzulEv den 120 aylığına aylık 2500TL odemeli konut finansmani için tarafimca anlaşma yapılmıştır. Anlaşma gereği 19bin TL organizasyon bedeli(şu an sıfıdan sisteme girecekler için bu tutar 30-35binTL civarındadır) toplamda 5 aylık 2500TL den 12500 TL ödeme yapılmıştır. Aynı şartlarla devri mümkündür. gelirim düştüğü ve farklı harcamalarım çıktığı için ödeme güçlüğü çekyor olmam nedeniyle sadece ödediğim para karşılığında devretmek istiyorum. İlgilenenlerin tekeman@gmail.com a mesaj atabilirsiniz. 5 ay ödeme 6 ay erteleme yaptım.

yoypaticözgü

100 kişilk bir guruba girdinmi 6300 katılım payı 1000 lira peşinat eder 7300 sen 100 binlira için umutla beklerken onlar 700 000 lira kasaya koymuş oluyor 7 ev parası sonrasımı sizi oyalamak
sen bir ev hayal ederken onlar 7 ev parası alıp kıs kıs gülüyorlar sizlere bıyık altından oh zaten 100 ay sonra sen o evin kapısını alırsın ancak 99 çekilişten sonra senin için de çekiliş yapacaklar amaç bir ay daha oyalamak dikkat .

katılımcı

Ynt: Fuzulev Sistemi ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2019, 16:03:08 »
arkadaşlar 250000 için 120 kişilik grup için 20000 Tl verek üye oldum ve taksitlerimi düzenli olarak ödedim geçen dikkatimi çekti ve araştırmaya başladım, isim listelerini eskisi gibi yayınlamıyorlar bende bir şekilde iki tane video buldum ve isim listelirini karşılartırdam ilk ay ile ikinci ay arasında listede değişik 20 ye yakın isim var dedim yetkiliye eferdim onlar devretmiş olabilir dedi, peki dedim bir hevesle bu sisteme giren 120 kişiden ilk ayda 20 kişinin devretme olasılığı var mı diyince cevap veremedi. benda kıllandım organizasyon parasını yakarak çıktım sistemden. iyi araştırın.

Veritabanı Hatası

Lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz. Eğer hata iletisini tekrar alırsanız, yönetici ile iletişime geçiniz.