Yorumabak.com

CS-Cart E-Ticaret Yazılımı ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yorumcu

  • *****
  • 124
  • Yorumcu
Cs-Cart, Gerek görsel gerekse performans olarak birçok scripten önde gelmektedir. Türkiye'deki e ticaret sistemine çok uygun olmasa bile özellik açısından bir kaç düzenleme ile kullanıma uygun hale getirilebiliyor. Yıllık kiralama ücreti olmayan, tek seferlik ödeme ile ömür boyu lisansla satın alınıp kullanılabilen sistemde, bazı modüller ücretli olarak satılmaktadır. Türkiye'de kullanılan ödeme altyapılarının tamamı ücretli satılmaktadır. Bunun için hazır modüllerden satın alıp kullanabilirsiniz. E-Ticaret sistemi yazılımcıları tarafından bize söylenen bazı özellikleri aşağıdaki gibidir.

CS-Cart e-ticaret sistemi endüstri standardı olan PHP ve MySQL teknolojileri kullanılarak geliştirilmiştir.
Optimize edilmiş kodlar sayesinde CS-Cart 10.000 üzerinde ürün barındıran mağazalar içinde yüksek hız sunmaktadır.
CS-Cart PHP Smarty template yapısı sayesinde mağaza görünümünü minimum zaman ayırarak kolayca değiştirebilmeyi sağlar.

CS-Cart ile CS-Cart Multi-Vendor arasındaki fark nedir?
CS-Cart ile CS-Cart Multi-Vendor temel olarak aynı yazılımdır. CS-Cart Multi-Vendor' un farkı eğer ürünlerinizi sağlayan tedarikçileriniz var ise ve bu ürünleri sitenize tedarikçileriniz kendileri ekliyor ve sizin siteniz üzerinden satma amacını taşıyorsa gerekli olan sürümdür. Genel olarak E-Ticaret sitesi açmak ve sadece kendisi ürün ekleyerek satmak isteyenlerin CS-Cart Multi-Vendora ihtiyacı olmamaktadır.

CS-Cart ile CS-Cart Ultimate arasındaki fark nedir?
CS-Cart ile CS-Cart Ultimate temel olarak aynı yazılımdır. CS-Cart Ultimate' in farkı sınırsız sayıda mağaza ön yüzü yani sınırsız sayıda alan adınızda mağaza açabilme özelliğidir. Bu sürümde tüm sitelerinizi tek bir yönetim panelinden yönetebilir, istediğiniz ürününüzü istediğiniz mağazanızda gösterebilir, her mağazanız için ayrı kargo vb. seçenek ayarlaması yapabilirsiniz

Sınırsız sayıda mağaza açabilme özelliği şu anlamlara GELMEMEKTEDİR lütfen bunlara dikkat ediniz:
- Tek bir lisans alarak aldığınız lisans ile istediğiniz 3. kişilere mağaza açma onlara satma vb.
- Her mağazanız için ayrı yönetim panelleri ayarlayarak her mağazanızı farklı yönetim panelinden yönetme yada bu panelleri 3. kişilere satma vb.

CS-Cart Ultimate' in avantajı nedir?
CS-Cart Ultimate sürümün avantajı örneğin firmanız birden fazla sektörde faaliyet gösteriyor ise her bir sektör için ayrı ve sınırsız sayıda domainlerde mağaza ön yüzü açarak tüm sitelerinizi tek bir yönetim panelinden yönetebilmektir.
CS-Cart Ultimate ile mağaza ön yüzü olarak kullanacağınız her domain lisansın alındığı ana domain ile aynı sunucuda host edilmek ve aynı NS lere yönlendirilmiş olmak zorundadır.

Tüm CS-Cart versiyonlarındaki ortak özellikler

Geniş AJAX kullanımı:
AJAX teknolojisi sayfanın yeniden yüklenmesine gerek kalmadan sayfanın belirli bölümlerinin güncellenmesine izin verir bu sitenizin hız artışına katkıda bulunmaktadır. Ayrıca bu özellik sitenize dinamik ve görünümü hoş sayfalar sunar.

Tek sayfada ödeme:
Tek sayfada ödeme özelliği tek sayfada gerekli sipariş bilgilerinin toplanıp müşterinizin direkt ödeme sayfasına gitmesini sağlar. Bu özellik sipariş sürecini hızlandırdığı için e-ticaret müşterilerinin sitenizi daha çok tercih etmesine yardımcı olur

Stok takibi:
Otomatik stok takibi hem müşterinizin hem sizin stok takip işlerini kolaylaştırarak e-ticaret sitenizin daha verimli ve zamandan tasarruf ederek çalışmasını sağlar. Ayrıca yönetim panelinizden stok takibi sisteminizin nasıl çalışacağı konusunda bir çok seçeneğe sahipsiniz.

Promosyon seçenekleri:
Promosyonlar satışlarınızı arttıra bilmek için en iyi yoldur. CS-Cart sistemi ile birlikte gelen promosyon özelliği sayesinde sitenizden alış veren yapan müşterilerinize hediye puan vb. promosyon uygulamaları sunabilirsiniz.

Hediye kuponları:
Hediye kuponları özelliği sayesinde müşterileriniz sitenizden hediye kuponu satın alarak bu kuponları diledikleri kişiye hediye edebilirler. Böylece hediye kuponunu alan kişi bu kupon tutarı kadar sitenizden dilediği alış verişi yapabilir. Bu özellik hediye alınmak istenen kişinin kendi hediyesini kendisinin seçmesini sağlar.

Geri iade yönetimi:
Bu özellik sayesinde müşterilerinize aldığı ürünü sizin belirlediğiniz şartlar doğrultusunda geri iade edebilmesini sağlayarak müşterinizin size olan güvenini arttırabilirsiniz.

Blok yönetimi:
Blok yönetimi siteniz üzerinde ek bilgi, ilgili ürünler ve özel listeleme blokları oluşturabilmeniz için geliştirilmiş bir özelliktir. Bu özellik sitenizin daha fazla ilgi çekmesine yardımcı olur.

50 nin üzerinde hazır ödeme sistemi modülü:
CS-Cart dünyada bilinen ve en çok kullanılan 50 nin üzerinde ödeme sistemine entegre olarak gelmektedir (Paypal,2Co vb.). Bu popüler ve tüm dünyada güvenilir ödeme sistemlerini kullanarak yurt dışından da bir çok müşteri edinebilirsiniz.

Esnek vergi oranı sistemi:
CS-Cart ürünlerinize farklı tipte ve oranlarda vergi ekleme işlemlerinizi basitleştirir (Örneğin: KDV) bu esnek özellik sayesinde eklediğiniz vergiyi otomatik olarak ürün fiyatına dahil edebilir, ödeme sayfasında vergiyi ayrıca gösterip sipariş toplamına ekleyebir yada belirlediğiniz ürünlere bu verginin uygulanmamasını sağlayabilirsiniz.

Dahili ortaklık sistemi:
Bu sistem sayesinde reklam alan siteler sizin ağınıza ortak olarak katılabilir, oluşturduğunuz bannerları, ürünlerinizi kendi sitelerinde sergileyerek sitenize müşteri gönderebilir. Sitenize müşteri gönderen diğer ortaklarınıza gönderdiği müşteriler sitenizden alış veriş yaptığında sizin belirlediğiniz oranlarda kar payı aktarabilirsiniz.

İstatistik eklentisi:
İstatistik eklentisi site ziyaretçilerinizin browser vb.. bilgilerini toplamanıza sitenize hangi anahtar kelime ile yada hangi site üzerinden ulaştığını görmenizi sağlar.

Gelişmiş İçeri/Dışarı aktarma özelliği:
Bu özellik sitenizdeki ürünleri, müşterileri vb. tek tıklama ile dünyada bilinen standart formatlar olan CSV Vb. dosya olarak kaydetmenizi yada sitenize yüklemenizi sağlar. Bu özellik sayesinde bu verilerinizi yine bu formatları destekleyen herhangi bir PC programı vb. aktarabilirsiniz.

CS-Cart Müşteri Sayfası / Önsayfa DEMO

CS-Cart Admin Panel DEMO

Admin Panel Şifreleri : E-Mail: admin@example.com - Şifre: admin


Cs-Cart Referans Site Adreslerine Bu Link'ten ulaşabilirsiniz.
Veritabanı Hatası

Lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz. Eğer hata iletisini tekrar alırsanız, yönetici ile iletişime geçiniz.