Yorumabak.com

Grafik Tablet Önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali ARI

  • *****
  • 163
  • Yorum Yazarı
    • Yorumabak.com - Güncel Yorum ve Tavsiye Sitesi
Grafik Tablet Önerisi
« : 30 Aralık 2018, 17:15:53 »
Grafik Tablet Önerisi
14 Ara, 2018
Kadir ArıkanUzun zamandır merak ettiğim ve bir türlü almadığım, alamadığım grafik tablete sonunda kavuştum. Wacom modellerini sürekli olarak incelemekteydim fakat fiyatları oldukça pahallı geliyordu. Amatör olarak uğraş verdiğim karikatür çizimlerimi önce kağıda, sonra tarayıcıya, tarayıcıdan photoshopa ve renklendirip internete atmak epey zamanımı aldığından bir tablet ihtiyacı hissettim fakat wacomdan başka marka almayacağım konusunda da kendimi tembihlemiştim. Sonra karikatür çizmeyi bıraktım ve böyle bir ihtiyacım da kalmadı. Ancak patronum benden bir çizgi dizi istedi. Ürün reklamını ufak bir çizgi roman ve animasyon şeklinde yapacaktık. Önce kağıda çizdim sonra baktım epey zahmetli bir tablet siparişi vermek istedim. Ucuz yollu iş gören bi şey ararken UGEE marka bir tablete eriştim.

UGEE HK 1060 Pro Grafik Tablet
Başlangıçta yine wacom modelleri göz dolduruyordu fakat fiyatından dolayı denemek istedim. Oldukça ucuz olması biraz aklımı bulandırmadı değil. Gözümü kararttım ve n11 den274 TL ye siparişi verdim. Yorumlara da baktım tabi oldukça olumlu yorumlara sahip bir tablet. Gelelim benim yorumlarıma.

Çizim padi oldukça geniş. 10×6 inç bir ebatı var. 5080 lpi çözünürlükte olan bu grafik tablet ile istediğiniz çizimleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Kalem basınç seviyesinden pek anlamam ama özelliklerinde 2048 seviye diyor. Kalem üzerinde de 2 adet tuş var. Bu tuşlar ile aynı mouse da olduğu gibi sağ ve sol tık yapabiliyorsunuz. Grafik tabletin kendine özgü bir çizim programı olmaması kötü. Mecbur photoshop kullanacaksınız veya başka bir program. Çizim padi üzerinde 8 adet tuş bulunmakta. İlk başta anlam veremedim ne işe yaradıklarına fakat işimi baya kolaylaştırıyorlar. Örneğin yakınlaşma ve uzaklaştırma tuşu mevcut. Çizimlerinizde kolaylıkla detaya mouse a dokunmadan işlem yapabiliyorsunuz. Fırça ve silgi tuşları ile hızlı bir şekilde değişim yapabiliyorsunuz. Ekranı taşıma, hand yani elle taşıma tuşu mevcut. Geri al tuşu sadece bir işlem geri alıyor orası biraz kötü olmuş.

Şimdilik sadece tabletin oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Karikatür çizerleri için çok iyi bir tablet. Profesyonel grafik çizerler için ne kadar kullanışlı bilemem ama bu tabletle yapılmayacak çizim yok gibi görünüyor. İyi bir çizerseniz çizimlerinizi artık dijitalleştirebilirsiniz. UGEE HK 1060 Pro işinizi kesinlikle görecektir.

Teknik Özellikleri

Marka: Ugee
Doğruluk oranı: 0,01 inç
Görüntü Alanı: 10.8 inç
Basınca Duyarlılık: 2048
Direnç Menzili: 5080 LPI
Değerlendirme: 230 nokta / sn
Okuma Mesafesi: 10 mm
Uyumlu İşletim Sistemleri: Mac os işletim sistemi,Windows 10,Windows 7,Windows 8,Windows Vista,Windows XP
Ürün ağırlığı: 0,750 Gr
Paket ağırlığı: 1.300 Gr
Ürün boyutu (L x G x Y): 35.80 x 24.30 x 0.80 cm / 14.09 x 9.57 x 0.31 inc

Kaynak : Kadirarikan.com


Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!