Yorumabak.com

Çin Alışveriş Siteleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yorumcu

  • *****
  • 124
  • Yorumcu
Çin Alışveriş Siteleri
« : 15 Şubat 2015, 21:32:22 »
Çin Alışveriş Siteleri

Ülkemizde vergilerin çok yüksek olması, kargo fiyatlarında aşırı artış olması sebebi ile birçok tüketici yurt dışından ürün getirmeyi elbet düşünmüştür.

Çin’den alışveriş denilince herkes duraklayarak ‘Yok Daha Neler‘, gibi bir tepki verebilir ya da ‘İçinden Salatalık Çıkar’, ‘Ürünü Göndermezler’ ,’Kazık Yeriz‘ gibisinden tepkileri de olumlu karşılıyorum ve destekliyorum. Eğer alışveriş taktiğini bilmiyorsanız elbette sizlerde bu tür olayla karşı karşıya gelebilirsiniz. Çin Alışveriş Siteleri ve çin alışveriş siteleri taktiğini öğrenelim.

Sadece bu konuda sizlere bazı alışveriş sitelerinden bahsedeceğim. Çin sitelerinden alışveriş nasıl yapılır ve alışveriş taktikleri nelerdir? bunlardan daha sonraki konumuzda bahsedeceğiz ve sizleri de bu konu hakkında bilgilendireceğiz. Yurtdışı ürün limiti hakkında yine daha sonraki konularda bilgi vereceğiz.

Çin alışveriş siteleri nin güzel bir yanı Ücretsiz Kargo olmasıdır. Evet yanlış okumadınız kargolar kapınıza kadar getiriliyor ve hiçbir ücret alınmıyor. Türkiye içi kargo ücreti varken Çin’den nasıl ücret alınmaz diye boş yere kafanızı yormayın sistem orada bu şekilde. Kargo hangi firma ile geliyor gibi sorular kulağıma geliyor.

Kargolar PTT kargo ile kapınıza kadar geliyor, teslim ediliyor ve hiçbir ücret alınmıyor. Kargolar ortalama minimum 15 gün maksimum 30 gün içerisinde size ulaşır. Bu durum gemilerin kalkış zamanına ya da uçaklara verilmesine göre değişiklik gösterebilir.

İşte Bazı Çin Alışveriş Siteleri

www.focalprice.com
Severek alışveriş yaptığım sitelerden biridir. Giyim ve Teknoloji ürünleri karışık olarak verilmektedir. Çoğu sitede böyledir. Ancak mutlaka sitelerin birinde biri ağır basmaktadır. Kol saatleri ve telefon aksesuarları çok ucuzdur. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Almışken değişik değişik 10 adet saat alın mesela değişik olarak takınırsınız. O kadar ucuz :)

www.dx.com
Ürün çeşidi oldukça fazla bir sitedir. Elektronik ve hırdavat ürünleri oldukça ağırlıktadır. Kargo süresi burada biraz daha uzundur. Ancak Türkiye fiyatları ile kıyaslama yaptığımızda oldukça ucuzdur. Ücretsiz kargo olması tabii ki büyük artısı. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

www.aliexpress.com
En çok sevdiğim ve beğendiğim bir sitedir. Her çeşit ürünü bulabilirsiniz. Tabiri caiz ise bin bir çeşit ürün mevcuttur. Fiyatları da oldukça uygundur ve ücretsiz kargo. Elektronik cihazlar ve ürünler kozmetik ve giyim aksesuarlarına göre oldukça fazla ve uygun fiyattadır. Rahatla alışveriş yapabileceğiniz bir sitedir. Yaklaşık 2000$’a kadar alışveriş yaptım hala da yapıyorum.

www.tinydeal.com
Burasıda çok sevdiğim bir sitedir. Elektronik ürünler ve kozmetik ürünler ağırlıklı olarak satılmaktadır. Telefon aksesuarları, oto aksesuarları ve bunların yanında ilginç pratik ürünler bulunmaktadır. Daha çok pratik ve hayatı kolaylaştıran eğlence ürünleri satılmaktadır. Televizyonlarda satılan Tv Shop ürünlerinin %99’u burada çok uygun fiyata ve ücretsiz kargo olarak bulunmaktadır. Çin alışveriş siteleri arasında en çok Tv shop bulunan sitedir.

www.everbuying.com
Çin alışveriş siteleri arasında Giyim alanında alışveriş yapabileceğiniz bomba sitelerden birisidir. Giyim, takı ve aksesuarlar oldukça fazla ve bol çeşidi vardır. Diğer sitelerde olduğu gibi ücretsiz kargodur.

www.espow.com
Özellikle ayakkabı lazımsa bakmanızı istediğim bir Çin alışveriş sitelerindendir. Giyim, kozmetik,ayakkabı ve çanta konusunda fazla ürünleri mevcut ve kargo ücretsizdir. Tabii ki fiyatları her zaman olduğu gibi Türkiye’den çok çok ucuzdur.

Yazar By: ByGRaYWoLF
Kaynak : http://bilgedefteri.com/cin-alisveris-siteleri.html
Çevrimdışı fraxaparine

  • *
  • 22
  • Yeni Yorumcu
Yorum: Çin Alışveriş Siteleri
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2016, 12:55:35 »
Aliexpress mobil uygulaması gayet kolay ve kullanışlı. Türkçe ve TL desteği de var. Kargo takibi de yapabiliyorsunuz. Eğer yurt dışından küçük hediyelik eşyalar alacaksanız ve ortalama 1 ay beklerim derseniz bu uygulama tam size göre.

Aliexpress mobil uygulamasını BURADAN inceleyip indirebilirsiniz...

Çevrimdışı fraxaparine

  • *
  • 22
  • Yeni Yorumcu
Yorum: Çin Alışveriş Siteleri
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2016, 13:07:18 »
FastTech Alışveriş sitesi de güzel bir site. Bu sitelerden alışverişlerim oldu. Eğer biraz beklerim ama uygun fiyata da alırım derseniz FastTech Alışveriş sitesi de kullanışlı ve güzel. Ayrıca ücretsiz kargolu çok fazla ürün bulunmakta. Ağırlıklı olarak Elektronik Sigara kullananlar bu yurt dışı alışveriş sitesini tercih ediyor. Bu sitenin mobil uygulaması mevcut.

FastTech Mobil Uygulamasını BURADAN inceleyip telefonunuza kurabilirsiniz...