Yorumabak.com

Tabela Çeşitleri Nelerdir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AlpHan

  • *
  • 2
  • Yorum Yazarı
Tabela Çeşitleri Nelerdir?
« : 14 Temmuz 2020, 01:29:38 »
Tabelalar birçok firmanın tanıtım aracıdır. Reklam tabelaları sayesinde firma fark edilir hale gelir. Tabi bunun için de etkili bir tabela seçmek gerekir. Bir caddeye çıktığınızda binlerce tabela görebilirsiniz fakat bunlardan yalnızca 6-7 tanesi hafızanızda kalıcı olur. Sizler de hafızalardan silinmeyen bir tanıtım yapmak istiyorsanız işe tabelanızdan başlayabilirsiniz.

Tabela çeşitleri nelerdir diyecek olursanız pek çok farklı modelde tabela vardır. Bunlardan bir tanesi de ışıklı tabelalardır. Bu tür tabelaların içerisinde farklı ışıklandırma malzemesi kullanılır ve led çok sık tercih edilir. Aydınlatmada led, neon ve florasan lambalar ile tabelanın dikkat çekici hale getirilmesi sağlanır. Genel olarak dış mekanlarda kullanılır ve aynı zamanda ortamın aydınlatmasını da sağlamış olur.

Kutu harf tabelası da değişik tabela modelleri arasında yer alıyor. Bu tarz tabelalar neon ya da paslanmaz krom malzemeden üretilmiş harflerden oluşuyor. Etrafına da led ışıl döşendiği zaman çok dikkat çekici hale gelebiliyor. Eczane tabelası da tabela çeşitleri arasında yer alıyor. Eczane tabelalarının modelleri klasiktir çünkü yönetmeliğe göre yapılmak zorundalar.

Tabela Modelleri, Bir başka tabela türü ve en çok karşımıza çıkan ise totem tabela türüdür. Otoyol kenarlarında görülen yüksek tabelalar totem tabela olarak adlandırılıyor. Genelde firmaya gelmeden yakın bir yerde konumlandırılıyor. Firmamızdan mekanınıza uygun tabela modellerinden alabilir ve firmanızı daha dikkat çekici hale getirip müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz.

Kaynak; https://www.kutlureklam.com/reklam-tabela.html