Yorumabak.com

Bimeks ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

  • *****
  • 282
  • Yorumabak.com
    • www.yorumabak.com
Bimeks ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« : 22 Şubat 2015, 16:05:55 »
Bimeks Hizmet Politikaları

Koşulsuz iade ve değişim hakkı

Mağazadan Satış;
Bimeks mağazalarından satın almış olduğunuz ürünleri 7 gün(1) ve 21 gün(2) boyunca herhangi bir neden göstermeksizin aşağıdaki şekillerde iade edebilirsiniz.

Mağazaya bizzat müracaat ederek veya internet sitemizdeki talep formu ile başvurarak
Müşteri hizmetlerimizi arayarak (lütfen telefon görüşmesi sırasında fatura numaranızı ya da varsa takip numaranızı bildirmek için belgeleri hazır tutun)
Ürünü mağazamıza getirerek (lütfen faturanızı ve ödeme yaptığınız kredi kartını, firma adına fatura kestirmiş iseniz iade faturasını birlikte getirmeyi unutmayın)
İade etmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve kullanılmamış olması (denemek için ürünün kutusunu açtıysanız kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden) orijinal kutusunda, aksesuarları, kitapçıkları ve köpükleri ile birlikte geri getirilmesi durumunda iade işlemleriniz başlatılabilecektir. Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerinde kusursuz olarak teslim edilmesi zorunludur.
1 Fatura tarihi itibari ile 7 gün içerisindeki ürünleriniz için ödediğiniz bedel tutarında "Hediye Çeki" verilir. İade işlemlerini aşağıdaki durumlarda yapamayız;

Faturanız (firma adına kesilmiş faturalar için iade faturası da birlikte) mağazaya getirilmemiş ise;
Sözleşme ile başlatılmış bir hizmet var ise (GSM, GPRS aboneliği, garanti paketi, hizmet paketi v.b.);
Koruma bandı bulunan ürünlerin bandının çıkarılması durumunda;
Özel siparişle yapılan satışlarda,
Tonerli / Kartuşlu ürünlerin kullanılmış olması durumunda,
Koşulsuz iade edilemeyen ürünler;
Cep telefonları
TV
Ev Sinema Sistemi
DVD / VCD (Yazılım, Oyun, Film),
Kitap
Navigasyon cihazları
Kulaklıklar (Bluetooth, müzik, vb.)
Sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya vb.)
Oyun konsolu (Sony PlayStation, Sony PSP, Nintendo Wii)
Projektörler
Beyaz eşya
Küçük ev aletleri
Kişisel bakım ürünleri
Uydu Alıcılar (Receiver)
OEM Ürünleri (Anakart, Ekran kartı, Hard disk, CPU, TV kartı)
Oyuncaklar
Oto Teyp
"Presli Ambalajı" açılmış tüm ürünler
2 Fatura tarihi itibari ile 21 gün içerisindeki, 21 gün garanti etiketi sökülmemiş tüm ürünler iade alınarak, para iadesi veya Bimeks Hediye Çeki verilir. Bu uygulamadan yararlanabilmek için mağaza personelinden ürününüzü etiketlemesini isteyiniz.

İnternet Üzerinden Satış;
Bimeks web sitesinden satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün boyunca herhangi bir neden göstermeksizin aşağıdaki şekillerde iade edebilirsiniz.

Internet sitemizdeki iade formu ile başvurarak;
Müşteri hizmetlerimizi arayarak (lütfen telefon görüşmesi sırasında fatura numaranızı ya da varsa takip numaranızı bildirmek için belgeleri hazır tutun),
385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca; vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken faturada iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurularak ve imzalayarak ürün ile birlikte fatura gönderilmelidir.
İade etmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz olması (denemek için ürünün kutusunu açtıysanız kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden) orijinal kutusunda, aksesuarları, kitapçıkları ve köpükleri ile birlikte geri getirilmesi durumunda iade işlemleriniz başlatılabilecektir. Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerinde kusursuz olarak teslim edilmesi zorunludur.
* 6502 sayılı kanunla Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda mağazadan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade hakkı verilmemiştir. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş. gerekli gördüğü durumlarda iade almama hakkını saklı tutar.

** 6502 sayılı kanunla Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda kapıdan ve mesafeli (Internet, telefon, v.b.) satışlarda ise 14 gün sözleşmeden cayma hakkı tüketiciye kanunla verilmektedir.

Arızalı ürün iade ve değişimi


 6502 sayılı kanunla Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun satış tarihinden sonraki 6 ay içinde üründe ayıp olduğunun yetkili teknik servis tarafından tespit edilmesi durumda tüketiciye iade, ayıpsız misli ile değişim, ayıp oranında indirim veya ücretsiz onarım talep etme hakkını verir. Üründe yetkili teknik servis tarafından ayıp tespit edilmemesi durumunda 6502 sayılı kanunla Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunla doğan 4 seçimlilik hakkı vermemektedir.
6502 sayılı kanunla Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 56. Maddesi gereği; Tüketici bu Kanunun 11 inci maddesinde belirtilen seçimlik haklarından onarım hakkını kullanmışsa, malın garanti süresi içinde tekrar arızalanması veya tamiri için gereken azami sürenin aşılması veya tamirinin mümkün bulunmadığının anlaşılması hâllerinde 11 inci maddede yer alan diğer seçimlik haklarını kullanabilir. Satıcı tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur

6502 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN GEREĞİNCE SATIŞ SONRASI HİZMET VERİLMESİ ZORUNLU OLAN ÜRÜNLER için ilgili(Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği) yönetmeliklerde ürünün tamir süresi en fazla 20 iş günü olarak belirlenmiştir.

Bimeks teslim alınan ürünün yetkili teknik servisi değildir.
İade edilecek ürünlerin aşağıdaki koşulları sağlaması işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz olması
Ürünle birlikte verilen hediyelerin, aksesuarların, köpüklerin, yazılım cd'lerin ve orijinal kutusunun teslim edilmesi
Ürününü Bimeks mağazasına bırakarak, internet sitemizden ya da müşteri hizmetlerimize başvurunuzu ileterek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ayıp olduğunu tespit ettiğinizde yurt dışında olmanız durumda dahi başvurunuzu yapmanız önemlidir.

Bu iade politikası kaza, hatalı kullanım, kullanımdan kaynaklanan deformasyon gibi kullanıcıdan kaynaklanan nedenlerle oluşan ayıpları kapsamaz.

Telif hakları nedeniyle iadesi mümkün olmayan DVD, VCD (Yazılım, Oyun, Film) gibi ürünlerin aynı ürünle değişimi yapılacaktır.
Bimeks'e ait bu iade politikası sizin 6502 sayılı kanunla Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.

Bimeks Müşterilerine Özel

 İlk 15 gün içerisinde arızalanan ürünleriniz* için mağazamızda yapılan kontrolden sonra arızalı ürün birebir yenisi ile değişim yapılır (kaza, hatalı kullanım, kullanımdan kaynaklanan deformasyon gibi kullanıcıdan kaynaklanan nedenlerle oluşan arızaları kapsamaz). Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş. gerekli gördüğü durumlarda değişim hakkını saklı tutar.

Bu kapsamda değerlendirilmeyen ürünler;
Cep telefonları
TV
Ev Sinema Sistemleri
Projektörler
Navigasyon cihazları
Sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, cd, dvd medya vb.)
Oyun konsolu
Beyaz eşya
Küçük ev aletleri
Kişisel bakım ürünleri
Uydu Alıcılar (Receiver)
OEM Ürünleri (Anakart, Ekran kartı, Hard disk, CPU, TV kartı)
Oyuncaklar
Oto Teyp
Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş. gerekli gördüğü durumlarda ürünleri değiştirmeme hakkını saklı tutar.
Bimeks ve Biservis satılan ürünlerin yetkili teknik servisi değildir.

* 6502 sayılı kanunla Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik ve Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik 10. Madedesi uyarınca satıcı sıfatı ile anılan Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş. ürünlerin yetkili teknik servislere ulaştırılmasından hukuken ve prosedür olarak sorumlu değildir.

iyi Fiyat Garantisi

Bimeks'te tüm ürünlerde iyi fiyat garantisi uygulanmaktadır.
Müşterilerimizin, Bimeks'te satılan aynı marka ve model ürünün Ulusal Teknoloji Zincirlerinde daha düşük fiyata satıldığını gösteren belge (güncel geçerliliği olan Insert, Gazete ilanı, Mağaza içi fiyat broşürü, TV ve Radyo reklamları) ile kanıtlaması halinde Bimeks ürünün satışını aynı fiyattan yapar.
Internet sayfalarında ilan edilen fiyatlar ve şok indirim niteliğindeki kampanyalar bu uygulamanın dışındadır.
Finansal çözüm ve ödeme şekli Bimeks'te o tarihte geçerli olan çözüm ve şekildir.
Konu olan ürünün yasalara uygun olarak resmi ve yetkili distribütör tarafından ithal edilmiş veya üretilmiş olması şarttır.
İyi fiyat garantisi satın alma tarihinden itibaren 3 gün boyunca geçerlidir.
Şahıs müşterilerimiz faturalarını ibraz ederek fiyat farkını ödeme aracına göre iade alırlar.
Şirket müşterilerimiz ise fiyat farkı faturası keserler.
Bimeks sunulan belgeleri kabul etmeme hakkını saklı tutar ve bu uygulama Bimeks stoklarıyla sınırlıdır.
Kaynak : Bimeks Kurumsal

Bimeks ile ilgili şikayet, tavsiye ve yorumlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.


Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!


Ziyaretçi

Ynt: Bimeks ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2015, 16:20:54 »
Bimeks bence kaliteli ve iyi hizmet veriyor.

aydın

Yorum: Bimeks ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2017, 18:02:35 »
üç aydır telefon bekliyorum çok pişman oldum aldığıma