Yorumabak.com

Teknosa ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

  • *****
  • 282
  • Yorumabak.com
    • www.yorumabak.com
Teknosa ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« : 22 Şubat 2015, 15:28:50 »
Teknosa Misyon, Vizyon ve Değerler

Vizyon
Yenilikçi ve Fark Yaratan ürün ve hizmetlerle faaliyet gösterilen coğrafyalarda liderliği sürdürmek.

Misyon
Yaygın satış kanallarıyla, sunduğu zengin ve kaliteli teknolojik ürün gamı ve kaliteli hizmetleriyle, müşterilerinin yanında olmak.

Değerler
Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, etik kurallarının ve sosyal sorumluluklarının bilincinde, gelişime ve geliştirmeye açık, genç ve dinamik bir firmadır.

Kalite Politikası
Sunduğumuz teknolojik ürün gamı ve hizmetlerle; müşteri memnuniyetini ön planda tutan, tedarikçilerle ilişkilerini sürekli geliştiren, çalışanlarının gelişimine önem veren, kalite yönetim sisteminin sürekliliğini ve etkinliğini modern yönetim tekniklerini uygulayarak sağlayan, ölçen ve iyileştiren, yeniliklere açık bir firmayız.

Şikayet Yönetimi Politikası
Tüm etkileşim kanallarımızdan ulaşan şikayet ve talepleri, yasalar ve şirket kuralları çerçevesinde, gizliliğe önem vererek adil ve objektif olarak değerlendiren, böylelikle şikayet yönetim sistemini sürekli iyileştirerek müşteri memnuniyetini artıran bir firmayız.

Bilgi Güvenliği Politikası
Teknosa, kurumsal bilgiyi son derece değerli bir varlık olarak görür; bu nedenle bilgi ve bilginin üzerinde tutulduğu destek iş sistemleri, kurum içinde tanımlanmış iş süreçleri açısından kritik önem taşır ve uygun şekilde korunmasının gerekliliğini kabul eder.
Kaynak : Teknosa Kurumsal


Sizler de Teknosa ile ilgili Şikayet, tavsiye ve yorumlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.


Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!


Çevrimdışı Admin

  • *****
  • 282
  • Yorumabak.com
    • www.yorumabak.com
Yorum: Teknosa ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2015, 00:26:51 »
Teknosa'dan alışveriş yapacaklara önemli uyarı
Burada kazık yemek ya da kazıklanmak olayından söz etmiyorum. Yapmaya çalıştığım şey; tüketicileri bir konuda, gerçek bilgileri verip aydınlatmak. Kim bir malı daha ucuza almak istemez? Tüketicileri neden aydınlatmayalım? Uyarmak da bir aydınlatmadır. Bilenler bilmeyenlere, yaşayanlar yaşamayanlara anlatacaklar ki insan, toplum aydınlanacak.

Tüketicileri aydınlatmak boyunumuzun(boynumuzun) borcu. İnsanların yanılmasına elimden geldiğince  göz yumamam.

Ben de kazara yeni öğrendim. Sanıyordum ki Teknosa fiyatları Türkiye’nin her yerinde aynıdır. Öyle değilmiş meğer. Yani önce bu düşünceyi ya da yanılgıyı yıkmak gerekiyor. Teknosa internet ile Teknosa mağazaları arasında da, Teknosa mağazaları arasında da fiyat farkı varmış. Örneğin bir A malı, Teknosa’nin internet sitesinden, Teknosa mağazalarına göre, örneğin %40 daha ucuza alınabiliyormuş. Yani örneğin bir Teknosa mağazasında 1.400 TL olan bir malı, Teknosa internetden 1.000 TL’ye kim almak istemez? Az buz bir fark değil bu, kolayca sineye çekilebilecek. Belki tersi de vardır ancak ona ben tanık olmadım, tanık olana da rastlamadım henüz.

Peki bundan, tüketicilerin neden haberi yok? Neden Teknosa mağazalarında, bu malları Teknosa’nın internet sitesinden daha ucuza alabilirsiniz denilip tüketici aydınlatılmıyor? Bu, tüketiciden; tüketicinin zararına olarak bilgi saklamak değil midir? Teknosa mağazalarının ya da bu tür mağazaların varlıkları ve para kazanmaları; tüketiciden, fiyatlarda %40’lara varan bir farkı saklamak biçiminde sayılacak bir bilgi saklamak üstüne mi kurulu olmalıdır? Demokraside, hukukda(hukukta), devletde(devlette), karakolda şeffaflık isterken ticaret de neden şeffaflık istemeyelim?

Tüketiciyi bilgisizleştirmek ya da bilgiden uzak tutmak ya da bilgiden yoksun bırakmak üstüne ticaret kurulmamalıdır.

Bence Teknosa ya mağazalarında da internet fiyatından satış yapmalıdır ya da mağazalarına ‘Mallarımızı internet sitemizden daha ucuza alabilirsiniz’ yazısı asmalıdır ya da yazmalıdır.

Yani bilinsin ki Teknosa internet ile Teknosa mağaza arasında + ya da – yönde fiyat farkları olabilir, diye tüketiciyi uyarmak istiyorum. Sonra da gidip istediği yerden alsın. Ben görevimi yapayım da...

Necdet Gürçiftçi
Kaynak : Milliyet Blog
Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!

Veritabanı Hatası

Lütfen kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz. Eğer hata iletisini tekrar alırsanız, yönetici ile iletişime geçiniz.