Yorumabak.com

iPhone5 Telefonlar için Pil-Batarya Değişim Dönemi Başlıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

  • *****
  • 282
  • Yorumabak.com
    • www.yorumabak.com

Apple, iPhone 5 aygıtlarının çok küçük bir kısmında aniden pil ömrünün kısalması veya aygıtın daha sık şarj gerektirmesi sorununun yaşandığını belirlemiştir. Etkilenen iPhone 5 aygıtları Eylül 2012 ile Ocak 2013 arasında satılan ve belirli bir seri numarası aralığı içinde olan aygıtlardır.

iPhone 5 aygıtınızda bu belirtiler bulunuyorsa ve aygıtınız aşağıda belirtilen uygunluk gereksinimlerini karşılıyorsa Apple iPhone 5'inizin pilini ücretsiz olarak değiştirecektir.

Uygunluk
iPhone'unuz çalışır durumdaysa ve yukarıdaki belirtileri gösteriyorsa bu program için uygun olup olmadığını öğrenmek üzere aşağıdaki seri numarası denetçisini kullanın.

Pilinizi kontrol etmek için tıklayın...

Apple'ın 2012 yılında tanıtımını yaptığı ve satışa sunduğu iPhone5 model telefonlarının Ocak 2013 tarihine kadar yani 4 aylık sürede satışı yapılan  versiyonlarında pil süresi ile ilgili bazı sıkıntılar yaşanmaya başlandığı tespit edildi.

Kullanıcılar, standart olması gereken süreden daha az giden bataryalarını sürekli şarj etmek durumunda kalınca, bu durumu Apple destek sayfalarına ve teknik servislere şikeyet etmeye başlamıştı.

Uzun süreli bir değerlendirme sürecinin ardından Apple global olarak bir batarya değişim programı başlatmaya karar verdi. Seri numaraları belli olan iPhone 5 modellerinin bataryaları 29 Ağustos 2014-1 Mart 2015 tarihleri arasında Apple mağazaları veya yetkili teknik servislerden değiştirilebilecek.

Kullanıcıların ilgili sayfadan seri numarasını kontrol ederek program kapsamına girip girmediğini öğrenmeleri gerekiyor. Sonrasında Apple teslim edilen cihazları incelemek durumunda. Sözkonusu problem mevcutsa ve cihaz garanti dışı kalmışsa bile batarya ücretsiz olarak değiştirilecek.

Ancak bilindiği gibi iOS cihazlarının bataryası değiştirilebilir olmadığı için teknik serviste bir süre beklemesi gerekecek. Ayrıca iPhone 5 modelinizin çalışır durumda olması gerekiyor. Aksi takdirde ayrı bir tamir ücreti istenecek. 

Kaynak: apple.com.tr


Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!