Yorumabak.com

MSI Geforge GT 730 4Gb Ekran Kartı ile ilgili Tavsiye ve Yorumlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yorumcu

  • *****
  • 124
  • Yorumcu
MSI Geforge GT730 4gb ekran kartı almıştık. Ben her zamanki gibi 4GB olayına aldandım fakat bu ekran kartını almak isteyenler bir daha düşünsün derim. Özellikle GTA V, WW2k15-16 ve benzeri yeni nesil oyun oynamak için kullanacak olanlar bu kartı almasın. Technopat.net sitesi güzel bir video çekerek ekran kartının performansını anlaşılır biçimde ortaya koymuş. Bu kart yerine daha fazla fps alabileceğiniz Geforge GTX 1050, 1060 veya daha üst sürümlerde ekran kartı almanızı tavsiye ederim. Yalnız aklınızda bulunması gereken bir önemli konu da gtx 1050 ekran kartında vga çıkışı yoktur. DVI veya HDMI çıkışı olan bu ekran kartında monitörünüzün de en az DVI ekran kartı girişi olması gerekiyor.

Technopat.net incelemesini okumanızı tavsiye ederim.

GTA 5 performans testimizde MSI’ın GeForce GT 730 ekran kartının yeni GTA’da nasıl bir performans sunduğuna bakıyoruz…

GTA 5 performans testlerimiz devam ediyor. MSI’ın GeForce GT 730 ekran kartı giriş seviyesinde yer alıyor. Test örneğimiz N730 2GD3V1 sürümüne sahip 2 GB DDR3 PCI-E 2.0 ve oldukça ekonomik bir model.

71 Dolar ya da 220 TL artı KDV fiyatla piyasada bulunabilen GT 730 ekran kartı, GTX 750 ve 750 Ti modellerinin aksine yeni Maxwell değil, önceki nesil Kepler mimarisine sahip. Bu bağlamda ekstra güç tasarrufu ya da yeni nesil özellikler sunmuyor. Artıları arasında MSI’ın Solid Cap. yani katı kapsitör kullanarak kartın ömrünü uzun tutması ve Afterburner yazılım desteği yer alıyor.

Bu test hali hazırda GT 730 modeline sahip olan ya da bütçesi dahilinde giriş seviyesi sistem alan kullanıcıların yeni Grand Theft Auto 5 üzerinde alacakları performansı ve kullanabilecekleri ayarları göstermek amacıyla hazırlanmıştır. İyi seyirler dileriz…