Yorumabak.com

Ttnet / Tivibu ile ilgili Şikayet, Tavsiye ve Yorumlar

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

  • *****
  • 282
  • Yorumabak.com
    • www.yorumabak.com
Ttnet / Tivibu Yayın Platformu ile ilgili Şikayet, Tavsiye ve Yorumlarınızı Bu Bölümde Paylaşabilirsiniz.


Bilen Bilmeyeni,Gören Görmeyeni,Duyan Duymayanı Uyarsın!


Çevrimdışı Yorumcu

  • *****
  • 124
  • Yorumcu
Ynt: Ttnet / Tivibu ile ilgili Şikayet, Tavsiye ve Yorumlar
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2015, 01:39:09 »
Ttnet ile yaşadığım bu kaçıncı problem bilmiyorum. Tam düzeldi güzel hizmet veriyorlar dediğim anda gene bir olumsuzluk gene bir iş bilmezlik. Artık gerçekten sıkılma noktasına geldim bu konuda.

Bu senenin nisan ayı içinde Ttnet tarafından aranarak (5. aramalarıydı) Eski müşteri olduğum için  Tivibu Ev paketini tamamen ücretsiz olarak 2 aylık deneme hakkım olduğunu ve bu 2 ay içerisinde yada sonunda istersem iptal ettirebileceğimi, istersem abonelik başlatabileceklerini söylediler. Bende arkasında bir art niyet olmadığını düşünerek kabul ettim. Nisan aynın ortalarında Tivibu ekibinden bir arkadaş gelerek evde gerekli kurulumu yaptı. Aynı konuyu kendisine de sordum ve teyit ettim.

Yaklaşık bir ay boyunca kullandım ancak yaşadığım sıkıntılardan dolayı (İnternet hızımın düşmesi, kanal geçişlerinin yavaş olması, görüntülerde kesintilerin olmadı ve evde sadece bir noktada kullanabiliyor olmam) 05.05.2012 tarihinde Gayrettepe Telekom  Müdürlüğüne iptal dilekçem le birlikte kurulum sırasında verilen bütün cihazlar ve aparatlarını teslim ettim ve teslim ettiğime dair yetkili kişinin imzasını aldım.

Ancak son dönem gelen faturada gördüğüm 35.05 TL lik tutarın nedenini sorduğumda hattıma 12 ay taahhütlü 2 ay hediyeli Tivibu Ev kampanyası tanımlandığını öğrendim. imzalatılan sözleşmede taahhütle ilgili olarak hiç bir madde bulunmamasına rağmen nasıl böyle bir hak iddia edip böyle bir ücret yansıtıyorlar hala anlamış değilim.

İşin daha ilginç bir boyutu ise aboneliğin bu şekilde tanımlandığı ve herhangi bir düzeltme işlemi yapılamayacağı bilgisi bana SMS ile Bildirilmiş. Tahmin edileceği üzere bu SMS bilgisi telefon numarası doğru olduğu halde tarafıma ulaşmadı. Ben bu bilgiyi tekrar aradığımda ancak öğrenebildim. Lüzumsuz her şey için telefon etme kabiliyetine sahip Ttnet’in yaptığım bir şikayetin sonucunun SMS le bildirilmesi de oldukça manidardır.

Problemimin çözülmediği taktirde ilgili bütün yerlere başvurup haksız yere alınan bu ücretin iadesi için elimden geleni yapacağım.

TTNET ten bir ürün / hizmet alacağım zaman yada almak zorunda olduğum zaman iki kere düşüneceğim kesindir.

Can ÇUBUKCUOĞLU'ndan Alıntıdır.